Zielona organizacja odpowiedzią na potrzeby czasu

Dlaczego nie zaimplementować koncepcji zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa w trzecim sektorze, obszarze wrażliwym społecznie? Takie pytanie postawili sobie członkowie zarządu Fundacji.

O tym jak koncepcja zrównoważonego rozwoju w coraz większym stopniu będzie wpływała na funkcjonowanie również i organizacji pozarządowych oraz jak ją wdrożyć i wykorzystać w bieżącej działalności będziemy dyskutować już w najbliższym czasie.

Dobra wiadomość jest taka, że Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce otrzymała dofinansowanie projektu pt.: „Zielona organizacja odpowiedzią na potrzeby czasu” w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Pierwsze działania już rozpoczną się w październiku. Skupimy się na przygotowaniu  szczegółowego programu, zaplanowaliśmy również wydanie publikacji „Zielony lider”. Docelowo zorganizujemy szkolenie dla liderów społecznych właśnie z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Będziemy Was informować na bieżąco o kolejnych działaniach.