HOSPICJUM DOMOWE

Tworzymy hospicjum domowe dla terminalnie chorych.
Aby mogli cieszyć się życiem. Do końca.

Nasze doświadczenia wskazują, że często osoby terminalnie chore i ich bliscy zostają pozostawieni sami sobie, a wsparcie które otrzymują jest niewystarczające. Wierzymy, że możemy podarować im więcej.

IDEA

Postanowiliśmy powołać Hospicjum Domowe bł. ks. Adolpha Kolpinga, aby zapewnić osobom chorym i ich bliskim fachowe wsparcie wykwalifikowanego personelu.
Chcemy otoczyć wsparciem osoby cierpiące oraz towarzyszyć ich bliskim w codziennym trudzie opieki. Nasi specjaliści odwiedzą chorego i jego bliskich oraz wytłumaczą i pokażą jak najlepiej opiekować się chorym w warunkach domowych.

DLACZEGO TWORZYMY HOSPICJUM?

Hospicjum domowe bł. Adolpha Kolpinga tworzymy po to, by pomóc ludziom terminalnie chorym i ich bliskim spokojnie przeżyć w domu, ze sobą bezcenny czas, który jest im dany. Godnie. Razem. W bezpiecznej, znajomej przestrzeni – domowym zaciszu. Przy wsparciu fachowej, medycznej pomocy. Celebrować każdą chwilę. Cieszyć się życiem blisko rodziny. Do końca.

HISTORIA BEATY

U jej Taty wykryto raka – niestety nie było już szans na wyleczenie. Wszystkie hospicja domowe, z którymi rozmawiała, mogły jedynie zapisać chorego do kolejki oczekujących. Po śmierci Taty postanowiła utworzyć nowe hospicjum.

PRZECZYTAJ HISTORIĘ BEATY

PRZYGOTOWANIA

Zanim przyjmiemy pierwszych pacjentów, musimy przygotować naszą siedzibę, stworzyć zespół specjalistów oraz zakupić sprzęt rehabilitacyjny, który będzie wypożyczany naszym podopiecznym dla ułatwienia ich codziennego funkcjonowania w warunkach domowych.
Przygotowanie i pierwszy rok działania hospicjum to koszt 600 000 zł. Dzięki tej kwocie będziemy w stanie objąć kompleksowym wsparciem 15 pacjentów równocześnie
Wierzymy, że dzięki Twojej pomocy, osiągniemy ten cel!

PISZĄ O NAS

Co za radość. Naszą inicjatywą zainteresowały się ostatnio media.
Ukazał się ciekawy wywiad z inicjatorką hospicjum – Beatą Harasimowicz, który przeprowadziła reporterka Polska Press – Pani Aleksandra Łabędź.

Możesz go znaleźć on-line, np. tutaj

NASZ ZESPÓŁ

To właśnie ten zespół ramię w ramię pracuje, aby ideę wcielić w życie. Zebraliśmy osoby o różnych kompetencjach, tak, aby wspólnie stworzyć zgraną grupę gotową do działania – pełną pasji i zaangażowania.

POZNAJ NAS BLIŻEJ

WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby regularnie wspierać naszych podopiecznych i zapewnić im fachową opiekę medyczną i pielęgnacyjną oraz dostęp do specjalistycznego sprzętu.

Pomóż w działaniach Hospicjum. Przekaż darowiznę – Twój dar serca. Dziękujemy!

STREFA PACJENTA

Z pomocy hospicjum domowego może skorzystać pacjent, który wymaga opieki paliatywnej i hospicyjnej. Jednocześnie jego stan zdrowia, warunki zamieszkania i zaangażowanie bliskich w opiekę pozwalają mu na pobyt w domu.

W hospicjum domowym wizyty pielęgniarskie odbywają się co najmniej 2 razy w tygodniu, a lekarskie co najmniej 2 razy w miesiącu. W zależności od potrzeb mogą odbywać się częściej – pacjent ma zapewniony dostęp do tej pomocy całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Wizyty pozostałego personelu ustala indywidualnie lekarz w porozumieniu z chorym i opiekunami.

Dane hospicjum
Hospicjum Domowe im. bł. ks. Adolpha Kolpinga
prowadzone przez KOLPING Polska
ul. Żułowska 51, 31-436 Kraków
hospicjum@kolping.pl
Konto
hospicjum.kolping

Dzięki wsparciu z programu PROO 1A Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczyna przygotowania do uruchomienia hospicjum domowego.
W ramach projektu „Rozwój dla poMOCy” będzie możliwe uruchomienie pierwszego hospicjum domowego, rozwinięcie i systematyczne prowadzenie promocji, profesjonalnego fundraisingu, który pomoże uzyskać środki na dalsze funkcjonowanie hospicjum.

ZOBACZ NASZ SPOT

ZOBACZ W NOWYM OKNIE