« Powrót

Eko-Forum już za nami!

Udostępnij

W dniach 19-21 września 2023 roku odbyło się Eko-Forum zrealizowane w ramach projektu „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska”. Uczestnikami Forum byli uczestnicy ww. projektu – osoby w wieku 60+ z wielu rejonów Polski – tj. województwa pomorskiego, opolskiego oraz małopolskiego. Ponadto w spotkaniu wzięły udział osoby zainteresowane prowadzaniem działań ekologicznych na swoim terenie.

Pierwszy dzień forum odbył się w Krakowie, poza wykładami dotyczącymi praktycznych przedsięwzięć pro-środowiskowych, ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju udało się odwiedzić Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej.

Drugiego dnia, już w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicy projektu mieli możliwość zaprezentowania swoich dokonań oraz lokalnych inicjatyw. Była to okazja do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą oraz wypracowania planów na przyszłość. Dzień wypełniony warsztatami oraz wykładami zakończył się występem artystycznym seniorów z grupy teatralnej „Radosna Gromada”.

Trzeci dzień forum  był ukierunkowany na praktyczne działania aktywizujące, które miały na celu przybliżyć uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniem nacechowanym troską o naturę.

Trzydniowe Eko-Forum to był czas intensywnej pracy, ale również z czystym sumieniem można stwierdzić, iż był to czas pełen inspiracji i motywacji do aktywnych działań w zgodzie z naturą.

Projekt „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” realizowany jest z dotacji programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł