« Powrót

Sen zimowy? To nie dla nas!

Udostępnij

Podobnie jak pszczoły, które bardzo pracowicie spędzają zimowy czas, my również pracujemy nad dalszą realizacją projektu „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska”.

Tak naprawdę pszczoły nie zapadają w zimowy sen, w końcu to nie niedźwiedzie. Spędzają zimę bardzo pracowicie, nie odpoczywają! Co w takim razie robią, skoro nawet nie wylatują z ula? Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, czyli minimum +8 stopni, tworzą zwartą kulę i nieustannie są w ruchu.

My także bardzo czynnie staramy się spędzać zimę, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych działań.

To już wiosną w pięciu miejscach Polski będzie można zauważyć prace nad lokalnymi inicjatywami. Uczestnicy projektu stworzą przestrzeń, w której przyroda będzie mieć jak najlepsze warunki do rozwoju i dalszego funkcjonowania. Powstaną tereny pełne miododajnych roślin, zieleńce, gdzie nie tylko ludzie znajdą wytchnienie.

Ale to nie koniec, nasi uczestnicy – osoby w wieku 60+ – będą czuwać i opiekować się nową, zieloną przestrzenią, czyli nadal pozostaną w ruchu i działaniu.

Siłą pszczół jest wspólne działanie, my też działajmy razem!


Projekt „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej o naszym projekcie przeczytasz tutaj.

Siłą pszczół jest wspólne działanie – także zimą!

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł