NOWE FIO dla Seniorów

Już od sierpnia w Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce seniorzy mają możliwość uczestniczyć w projekcie „Senioralna aktywność obywatelska – srebrno-zielona działalność społeczna”, finansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

W ramach projektu wsparcie otrzyma: 110 osób w wieku 60+ z Kolpingowskich Klubów Seniora (KKS) z miejscowości Bochnia, Brzesko, Człuchów, Luborzyca, Poręba Żegoty oraz Syców. Dodatkowo 20 osób w wieku  60+  z innych rodzin Kolpinga weźmie udział w Eko – Forum Seniorów.

Przez cały rok seniorzy zainteresowani tematem ekologii/ ochrony środowiska będą uczestnikami m.in.

• seminariów edukacyjnych
  • warsztatów terenowych tj. wizyty studyjnej i spaceru badawczego
  • ćwiczeń z przyrody  – warsztatów planistycznych
  • warsztatów praktycznych – w zakresie eko-produktów
  • oraz podejmą działania aktywizujące „Nasz wspólny dom” i „Eko piknik”.

Jednym z pierwszych zaplanowanych działań jest Eko – Forum Seniorów, które w tym roku odbędzie się w malowniczej Lanckoronie.

Serdecznie zapraszamy!