DEBATA „POSTRZEGANIE STAROŚCI W SPOŁECZEŃSTWIE”

Za nami lokalne debaty pt. „Wizerunek osoby starszej” zrealizowane w 5 miejscowościach: Bochni, Chełmku, Dębnie, Krakowie – Nowym Bieżanowie i Makowie Podhalańskim. Ich uczestnicy – seniorzy w wieku 60+ mieli okazję poznać sytuację osób starszych we własnym otoczeniu.

Obecnie Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce planuje wspólną, podsumowującą debatę pt. „Postrzeganie starości w społeczeństwie”, która odbędzie się w Krakowie.

Fundacja zaprosiła osoby z ogromnym doświadczeniem do podzielenia się informacjami na temat sytuacji seniorów w Małopolsce, ale i postrzegania osób starszych przez otoczenie. Samorządy coraz bardziej świadomie podejmują działania w zakresie polityki senioralnej tworząc miejsca przyjazne seniorom jak i wspierają działania prosenioralne. Nie zabraknie również miejsca na wspólną dyskusję dotyczącą możliwości kształtowania pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie. Wśród prelegentów będzie dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – pani Wioletta Wilimska czy profesorka Uniwersytetu Warszawskiego – pani Zofia Szarota.

Debata odbędzie się w dniach 21-22.09.2021 w Domu Franciszkańskim SAN ANTONIO.

Do udziału zapraszamy po 6 przedstawicieli z 5 KKS-ów (tj. Bochni, Chełmka, Dębna, Krakowa – Nowego Bieżanowa oraz Makowa Podhalańskiego), uczestników projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+”.