« Powrót

Zbiórka konserw do transportu humanitarnego na Ukrainę

Udostępnij

Dzieło Kolpinga w Polsce bardzo aktywnie włączyło się w pomoc Ukrainie. Do tej pory udało nam się wysłać 7 transportów z pomocą humanitarną na Ukrainę i w przygotowaniu są kolejne. Zawieźliśmy ponad 14 ton pomocy humanitarnej, w której znalazło się dosłownie wszystko co udało nam się zdobyć, a o co prosili nasi partnerzy z Dzieła Kolpinga na Ukrainie.

Świetnie wiemy, że pomoc Ukrainie to maraton, a nie sprint dla tego planujemy kolejne działania, w które pragniemy również włączyć naszych Członków, Pracowników i Sympatyków Dzieła Kolpinga.

W czerwcu b.r. rozpoczęliśmy zbiórkę konserw dla uchodźców  i żołnierzy walczących na froncie, ponieważ w chwili obecnej jest to jeden z najbardziej potrzebnych produktów na Ukrainie. Do rozpoczęcia zbiórki zachęcił nas pan Jerzy z Sydney, który ofiarował ponad 1500 konserw mięsnych i rybnych.

Do tej pory udało się zebrać ponad 210 konserw (120 RK Kraków – Bieżanów i 90 RK Klub Celtycki) jednak jest to kropla w morzu potrzeb i oczekiwań.

Dlatego zwracamy się do wszystkich Członków, Pracowników i Sympatyków Dzieła Kolpinga w Polsce o podjęcie wyzwania i aktywny udział w akcji  „Zbiórki  konserw do transportu humanitarnego na Ukrainę”. Potrzebne są wszelakie konserwy pasteryzowane w twardym opakowaniu, takie jak:

konserwy mięsne, szynka w puszce, gotowe dania, konserwy rybne, warzywa w puszkach jak np.: groszek, fasola, kukurydza, pasztety.

Wierzymy głęboko w to, iż wspólnie uda nam się zebrać więcej konserw niż przekazał nam nasz Darczyńca z Australii!!!

W załączeniu przesyłamy plakat akcji, w którym można wpisać miejsce zbiórki i wywiesić w ramach promocji w waszych siedzibach, parafiach, miejscach pracy i innych dostępnych miejscach.

Jeżeli będzie potrzeba możemy wydrukować plakaty i przekazać zainteresowanym osobom.

Bardzo proszę o rozpropagowanie akcji wśród Członków i Sympatyków Dzieła Kolpinga w Polsce.

Zbiórkę planujemy zakończyć 31 października 2022 roku.

W przypadku pytań lub w różnych innych kwestiach związanych ze zbiórką można się kontaktować pod nr telefonu 12 418 77 77.  

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł