« Powrót

Zapał do aktywności ekologicznej osób 60+

Udostępnij

Projekt „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” – realizowany z dotacji programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG – zakończył się 30 listopada 2023 roku.

Jednak uczestniczki i uczestnicy projektu nie tracą zapału i zaangażowania do działań związanych z ochrona lokalnej przyrody.

W Lipnicy Małej zorganizowano charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy, a osoby, które uczestniczyły w projekcie przygotowały ekologiczne ozdoby i stroiki wykonane m. in.: z suszonych gałązek borówki, zebranych w lesie szyszek, gałązek i kawałków drewna. Efekty były wspaniale!

Uczestniczki i uczestnicy projektu  z Łęczyc zostali zaproszeni 28 grudnia 2023 roku na spotkanie do Urzędu Gminy. Spotkanie dotyczyło pogłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz wymiany doświadczeń. Ponadto seniorki i seniorzy zostali docenieni za pracę i zaangażowanie dotyczące ochrony przyrody oraz promowania ekologicznych praktyk wśród społeczności lokalnej. Gratulujemy!

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł