To już 28. transport humanitarny…

„Solidarni z Ukrainą” to nie puste hasło, to konkretne działania, które jako polski „Kolping” wytrwale prowadzimy.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim Darczyńcom, Wolontariuszom, „Kolpingowcom” i Współpracownikom, którzy w ciągu ostatnich tygodni pomogli w wysyłce aż czterech transportów z pomocą humanitarną, a także wsparli nas w przyjęciu w Polsce grupy dzieci ze Stryja na Ukrainie. Moje wielkie ukłony w Waszą stronę!

to podziękowania od Józefa Sikorskiego, który jest jednym z koordynatorów naszej akcji „Solidarni z Ukrainą”.

Koordynator wymienia również konkretne stowarzyszenia: – Wielkie podziękowania dla Rodzin Kolpinga: Jeden Świat, Klub Celtycki, Luborzyca, Bochnia za pomoc w organizacji pobytu dzieci z Ukrainy. Największe podziękowania dla Rodziny Kolpinga w Lipnicy Małej za przyjęcie grupy ze Stryja oraz organizację atrakcyjnego programu. Brawo!

Podziękowania Józef Sikorski kieruje również do Wojciecha Balickiego i Ludwika Markuliaka za wsparcie w organizacji transportu humanitarnego. I relacjonuje:

• 17-18 czerwca zawieźliśmy transport z pomocą humanitarna na granicę do Suśca.
  • 19 czerwca – przywieźliśmy grupę dzieci z Ukrainy na tygodniową wizytę studyjną i wypoczynek u Rodzin Kolpinga w Małopolsce.
  • 25 czerwca – odwieźliśmy grupę na granicę, razem z małym transportem z pomocą humanitarną dla Rodziny Kolpinga w Stryju.
  • 30 czerwca – 2 lipca – byliśmy z transportem humanitarnym w Użhorodzie na Ukrainie
  • 4 lipca – wyjechał kolejny transport z pomocą na Ukrainę, tym razem do Czerniowiec gdzie „Kolping” prowadzi stołówkę dla 550 uchodźców i osób ubogich.

To już 28 wysłany przez polskiego „Kolpinga” transport humanitarny. To był chyba najaktywniejszy okres w pracy w tym roku dla nas wszystkich, ale się udało! – podsumowuje koordynator.

Zapraszamy do dalszego wspierania akcji „Solidarni z Ukrainą”. Więcej informacji i możliwość pomocy finansowej pod linkiem: ukraina.kolping.pl