Inicjatywa młodzieżowa pn. „Na tropie medalionu”

W niedzielę 28 lutego, odbyło się spotkanie kończące inicjatywę młodzieżową pn. „Na tropie medalionu”, którą zrealizowały cztery Uczestniczki z I grupy krakowskiej w ramach projektu „AS: aktywnie – społecznie”.

Inicjatywa przygotowana była z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku od 7 do 11 lat i brało w niej udział  12 uczestników, w tym zuchenki z Harcerskiego Szczepu „Ruczaj” z Krakowa.

Głównym elementem przedsięwzięcia była gra terenowa, której cel stanowiło odnalezienie tajemniczego medalionu na terenie Puszczy Niepołomickiej.Uczestniczki wraz z organizatorkami spędziły w Niepołomicach wyjątkowy czas: odkrywały historię tajemniczego medalionu i brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których poznawały przyrodę, ćwiczyły kreatywne myślenie, a to wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Kulminacją inicjatywy było wyciągnięcie tajemniczego medalionu z wulkanu, co oczywiście uczestniczkom się udało!

Gratulujemy Kamili, Ani i obu Olom zrealizowania inicjatywy dzięki, której najmłodsi mogli wykazać się kreatywnością, odkryć nowe talenty oraz świetnie się bawić, a same organizatorki przetestować w praktyce wiedzę zdobytą w czasie projektowych warsztatów i szkoleń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu:

WWW.AKTYWNIE-SPOLECZNIE.KOLPING.PL