Zapraszamy na eko-pikniki

Dłuższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszamy Was na północ Polski, do dwóch uroczych miejscowości, gdzie aktywnie działają Rodziny Kolpinga – lokalne stowarzyszenia samopomocowe.

Co tym razem zaplanowano w Łęczycach oraz w Trąbkach Wielkich?

Już w sobotę 10 czerwca oraz w niedzielę 11 czerwca odbędą się tam pikniki w duchu idei zrównoważonego rozwoju. Za ich organizacją stoją dwa stowarzyszenia: Rodzina Kolpinga w Łęczycach oraz Rodzina Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej.

Będzie można wziąć udział w licznych warsztatach edukacyjnych i konkursach tematycznych. – Ale przede wszystkim chcemy spędzić ten czas wspólnie na dobrej zabawie. Oczywiście ekologicznie! – zapowiadają organizatorzy.

Projekt „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej o projekcie piszemy tutaj.

Zapraszamy na eko-pikniki