GREEN FOOTPRINT – podsumowujemy działania w projekcie

W dniach  8 – 11 lutego 2024 roku zorganizowano trzecie spotkanie TPM, którego celem było podsumowanie działań projektowych, podsumowanie prac nad rezultatami intelektualnymi, sprawdzenie dokumentacji projektowej oraz ewaluacja działań projektowych.

Spotkanie odbyło się w Zakopanem, 100 km od Krakowa, a jego organizatorem był koordynator projektu Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Pierwszego dnia spotkania koordynatorzy dokonali końcowej ewaluacji działań projektowych oraz podsumowali przygotowane rezultaty pracy intelektualnej, zaopiniowali je i zarekomendowali do ostatnich poprawek.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej następujących organizacji biorących udział w projekcie:

• Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce (Polska) – 1 osoba
  • Kolpingwerk Südtirol (Włochy) – 2 osoby
  • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (Polska) – 1 osoba
  • Bioeconomy Association of Latvia (Łotwa) – 2 osoby
  • Kolping International Association e.V. (Niemcy) – 1 osoba uczestniczyła zdalnie w panelu podsumowującym realizację projektu.

Omówiono również planowane spotkania upowszechniające – ich przebieg, sposób prezentacji treści i przeprowadzenia warsztatów towarzyszących prezentacji rezultatów. Podsumowano również kwestie dotyczące dokumentacji projektowej poszczególnych organizacji partnerskich.

Podczas spotkania koordynatorzy odwiedzili Tatrzański Park Narodowy, odbyli spacer z przewodnikiem, odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, zapoznali się z materiałami dydaktycznymi oferowanymi przez centrum oraz salę i warsztaty dot. edukacji przyrodniczej przygotowane dla dzieci.

Dzięki temu, wykorzystali pobyt w Zakopanem na poszerzenie wiedzy i poznanie nowych dobrych praktyk edukacyjnych.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Green Footprint” finansowanego ze środków programu Erasmus + Unii Europejskiej.