Dla wielu osób ekologia stała się bardzo ważna, niech Twoja organizacja nie zostaje w tyle i pokaże, że środowisko naturalne to jeden z jej priorytetów!

A właściwie dlaczego nie zaimplementować koncepcji zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa – w trzecim sektorze, obszarze wrażliwym społecznie? Nic nie stoi na przeszkodzie! Nauczymy Cię jak to zrobić.

Fundacja dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt pt. „Zielona organizacja odpowiedzią na potrzeby czasu”. Celem projektu jest podniesienie jakości i standardów zarządzania w organizacjach obywatelskich poprzez opracowanie i wdrożenie programu edukacyjnego pn. ZRÓWNOWAŻONY PROGRAM DLA LIDERÓW SPOŁECZNYCH.
Głównym celem programu dla liderów społecznych jest wyposażenie uczestników w wiedzę, wzmocnioną praktycznymi umiejętnościami oraz proekologiczną motywacją do zmiany postaw i codziennych zachowań w funkcjonowaniu organizacji społecznej zarówno w wewnętrznym wymiarze jak i działaniach na zewnątrz. Program ma przygotować liderów NGO do systemowej poprawy zarządzania w organizacjach obywatelskich oraz wypracowywania i wdrażania „zielonych standardów” działania organizacji obywatelskich.

Na początek zapraszamy Cię do udziału w DWÓCH bezpłatnych webinariach prowadzonych przez naszych ekspertów:

Data: 30 października 2024 r. (środa), godz. 10:00-13:00, spotkanie online

Prowadzący: Robert Kawałko

Organizator: Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce

1. Co wyróżnia zrównoważone organizacje i ich liderów.
  2. Strategia ku równowadze. Twój pomysł na zieloną organizację i jak zamienić go w plan.
  3. Trzy kapitały – jak rozwija się zdrowa organizacja.
  4. Kultura organizacyjna – tworzenie środowiska, w którym lubi się pracować i zarządzać.
  5. Przywództwo i komunikacja – tworzenie zespołów i organizacja pracy oparta na równowadze.
  6. Zarządzanie wydajnością.
  7. Zielona przyszłość – jak żyć w zgodzie z otoczeniem i samym sobą.
Robert Kawałko

Robert Kawałko – trener, mentor, ekspert ds. zarządzania i PR, fundraiser.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendysta Uniwersytetu Fryburskiego w Szwajcarii. Kierował działami marketingu kolejno w dwóch firmach z branży IT, a od 2001 jest fundraiserem organizacji pozarządowych.

Prowadzi firmę doradczą specjalizującą się w PR, fundraisingu, szkoleniach i doradzaniu organizacjom. Współtworzył wiele kampanii dobroczynnych i doradzał przy ich wdrażaniu. Jest autorem licznych publikacji na temat fundraisingu i zarządzania organizacjami.

Prezes oraz inicjator Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Były wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA).  Prezes i założyciel fundacji Polski Instytut Filantropii, twórca polskich kampanii dobroczynnych „Dobry Testament” i „Kilometry Dobra”.

Data: 5 listopada 2024 r. (wtorek), godz. 17:00-20:00, spotkanie online

Prowadząca: Magdalena Szczudło

Organizator: Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce

Webinaria są skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką zarządzania zrównoważoną organizacją społeczną i chcących poszerzyć swą wiedzę i kompetencje.

Przed wysłaniem zgłoszenia, zapoznaj się z dokumentacją zamieszczoną poniżej:

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:

akademia@kolping.pl

ANNA WIŚNIEWSKA
specjalistka ds. szkoleń
Tel.: +48 12 418 77 61

21 października 2024 roku zrealizowaliśmy warsztaty online w ramach projektu „Zielona organizacja odpowiedzią na potrzebę czasu”. Wzięło w nich udział 9 liderów NGO z całej Polski.

Wspólnie wypracowaliśmy rekomendacje dotyczące powstającego kursu „Lider zrównoważonego rozwoju”. Skoncentrowaliśmy się na praktycznych umiejętnościach, takich jak:

• pozyskiwanie funduszy
  • współpraca z biznesem
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych
  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział i wartościowe sugestie.