Zaproszenie do udziału w wymianie młodzieżowej w Rumunii

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce serdecznie zaprasza do udziału w projekcie młodzieżowym pt. FOUR ELEMENTS- LET’S PLAY AND SAVE THE PLANET / CZTERY ŻYWIOŁY – GRAJMY I URATUJMY PLANETĘ.

Uczestnicy: 4 uczestników (w wieku 18-25 lat) i 1 lider (18+)
Termin: 22 sierpnia – 2 września 2021 r.
Miejsce: Busteni, Rumunia
Termin zgłoszeń: 30.07.2021 r.

Projekt w Rumunii realizowany jest przez organizację  ASOCIATIA ODEN NEHOIU i dotyczy tematu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Celem tego projektu jest podniesienie świadomości młodych ludzi na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska oraz zwiększenie ich wiedzy na temat możliwych działań zapobiegających zanieczyszczeniom i odpowiedzialnej konsumpcji zasobów. Podczas spotkania zostanie wykorzystany potencjał i motywacja uczestników, którzy będą zachęcani do realizacji kreatywnych projektów i budowy gier planszowych z materiałów nadających się do recyklingu.

W wymianie młodzieży będą uczestniczyć młodzi ludzie z następujących krajów: Włochy, Bułgaria, Grecja, Macedonia Północna, Serbia, Polska, Hiszpania i Rumunia.

Przygotowanie do wymiany:

Opisz problem ekologiczny w Polsce, który Twoim zdaniem ma najbardziej destrukcyjny wpływ na środowisko.

Oblicz swój ślad węglowy (lub ślad węglowy) za pomocą tego linku: https://www.footprintcalculator.org/.

Na wieczory międzykulturowe przygotuj typowy produkt z Twojego kraju (jedzenie lub napój) i coś, co Twoim zdaniem może reprezentować kulturę Twojego kraju (muzyka, wideo lub zdjęcia).

Działania:

Program zajęć będzie koncentrował się na edukacji pozaformalnej. Wykorzystane zostaną kreatywne narzędzia, takie jak teatr, wideo oraz warsztaty tematyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju środowiska.

Warunki ekonomiczne:

Zakwaterowanie i wyżywienie są w całości pokrywane przez organizację goszczącą.

Koszty podróży są zwracane w 100% do maksymalnej kwoty 275 EUR.

Środki ostrożności dotyczące Covid-19:

W przypadku uczestników jeszcze niezaszczepionych konieczne będzie wykonanie szybkiego testu antygenowego przed przybyciem do Rumunii, bardziej szczegółowe informacje zostaną podane przed wyjazdem.

Osoby zaszczepione powinny posiadać przy sobie Certyfikat potwierdzający szczepienie.

Chcesz wziąć udział w wymianie?

Wyślij swoje zgłoszenie na adres e-mail pkwapik@kolping.pl i opisz krótko swoje zainteresowanie ekologią oraz jak zamierzasz wykorzystać wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas wymiany.

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się mailowo: pkwapik@kolping.pl

Projekt jest finansowany ze środków programu Erasmus + Unii Europejskiej.