« Powrót

Razem dla Hondurasu – podziękowania dla Darczyńców

Udostępnij

W 2020 roku Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce jako część kolpingowskiej wspólnoty obecnej na całym świecie zrealizowała inicjatywę #RazemDlaHondurasu.

Miniony rok, to czas pojawienia się pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, która dotarła do każdego zakątka świata. Wciąż zmagamy się z tą niespodziewaną i trudną do opanowania epidemią.

Oprócz koronawirusa, który dotknął również i Honduras, pojawiła się tam denga – choroba, która przypomina malarię. Koronawirus i denga prawdopodobnie wystąpiły od siebie niezależnie, ale niestety w tym samym czasie, co sprawiło, że to małe państwo musiało stawić czoła dwóm groźnym chorobom, na które (jeszcze w 2020r.) nie było szczepionki ani leku.

Stąd też solidaryzując się z Dziełem Kolpinga w Hondurasie podjęto akcję #RazemDlaHondurasu.

W okresie maj – wrzesień 2020 zrealizowano kampanię społeczną w tym celu tworząc stronę internetową www.honduras.kolping.pl. Zebrane fundusze w wysokości 11 211,24 PLN przekazano naszym przyjaciołom w Hondurasie.

 Otrzymaliśmy właśnie od Dzieła Kolpinga w Hondurasie zdjęcia, które prezentują realizację akcji pomocowej tam na miejscu, m.in. dystrybucję środków żywnościowych i dezynfekujących zakupionych za przekazaną darowiznę oraz podziękowania od Rufino Rodrigueza – dyrektora wykonawczego KOLPING Honduras:

„Dziękujemy za solidarność okazaną nam przez członków Rodzin Kolpinga z Polski. Niech Bóg zawsze błogosławi Wasze życie”

W imieniu Zarządu Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli akcję i przekazali środki finansowe dla osób w potrzebie w Hondurasie. Dzięki takim akcjom możemy poczuć, jak ważne są podejmowane przez Dzieło Kolpinga na świecie różnorodne inicjatywy przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju na naszym globie.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł