Rozpoczynamy realizację międzynarodowego projektu ZIELONY ŚLAD – umiejętności młodzieży w zakresie wiedzy o klimacie i środowisku.

Projekt GREEN FOOTPRINT- youth skills for climate and environment literacy gromadzi 5 partnerów w partnerstwie strategicznym:

• Fundacja Dzieła Kolpinga  – POLSKA (koordynator),
  • Kolping International Association e.V.  – NIEMCY (partner),
  • Bioeconomy association of Latvia – ŁOTWA (partner),
  • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – POLSKA (partner),
  • Kolpingwerk Suedtirol – WŁOCHY (partner).

Projekt Erasmus+ jest unikalnym programem, który w kompleksowy sposób wspiera międzynarodową współpracę organizacji pozarządowych i wymianę praktyk edukacji pozaformalnej. Realizujemy ten projekt, ponieważ dostrzegamy rosnącą potrzebę edukacji ekologicznej w naszych organizacjach i społeczeństwach, widzimy potrzebę stworzenia nowego typu materiałów edukacyjnych i rozwijania cyfrowego podejścia do pracy społecznej młodzieży. Projekt daje nam unikalną możliwość wsparcia rozwoju personelu, przygotowania dobrej jakości materiałów edukacyjnych, budowania naszego potencjału i kontaktów z otoczeniem poprzez organizację wydarzeń rozpowszechniających.

Projekt wykorzystuje ideę edukacji w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych wśród młodych ludzi poprzez wykorzystanie nowych materiałów edukacyjnych IT (krótkie filmy, virale) oraz promuje kształcenie otwarte i na odległość.

W trakcie realizacji projektu zorganizujemy:

• 3 spotkania Partnerów Ponadnarodowych – plany, ewaluacje, zarządzanie
  • 3 Learning, Teaching, training activities – międzynarodowe warsztaty, szkolenia
  • 5 Multiplier Events – wydarzenia upowszechniające w każdym z krajów partnerskich projektu

Okres realizacji projektu: 1.02.2022 – 30.04.2024 (27 miesięcy)

Działania są finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.