Rozpoczynamy realizację projektu „Rozwój dla poMOCy”, którego celem jest wsparcie Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce w przygotowaniu i uruchomieniu hospicjum domowego.

Projekt ma na celu wsparcie stabilnego rozwoju Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce jako skutecznej i rozpoznawalnej organizacji pomocowej, zaangażowanej w rozwiązywanie problemów społecznych. W trakcie realizacji projektu organizacja przygotuje się do świadczenia usług dla osób paliatywnie chorych oraz uruchomi hospicjum domowe świadczące powszechnie dostępną, bezpłatną opiekę paliatywną.

W przyszłości planowany jest dalszy rozwój poprzez uruchomienie sieci podmiotów lokalnych działających w obszarze opieki paliatywno-hospicyjnej.

Dzięki wsparciu z programu PROO 1A Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozwinie działalność wspierającą osoby chore oraz ich rodziny będące w bardzo trudnej sytuacji i utworzy miejsce z bardzo szczególną i ważną misją.

W ramach programu „Rozwój dla poMOCy” będzie możliwe uruchomienie pierwszego hospicjum domowego, rozwinięcie i systematyczne prowadzenie promocji, profesjonalnego fundraisingu, który pomoże uzyskać środki na dalsze funkcjonowanie hospicjum.

Plan działania obejmuje wieloaspektowe wsparcie, aby możliwe było budowanie stabilnej, niezależnej organizacji rozwijającej ważny obszar wsparcia, opartej na trwałym modelu finansowania opieki paliatywno-hospicyjnej.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030