« Powrót

Pomysł na łąkę kwietną

Udostępnij

Łąka kwietna to niezwykłe skupiska roślin, które mają wiele zalet. Są bardzo korzystne zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

Pomysł założenia łąki kwietnej na terenie obok Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich spotkał się z dużym aplauzem wśród lokalnej grupy senioralnej. To  właśnie przedsięwzięcie zebrało najwięcej głosów i już w kwietniu br. uczestnicy projektu „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” przy wsparciu Rodziny Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej posieją pierwsze rośliny.

Założeniem jest  przygotowanie jak i opieka nad łąką kwietną dającą schronienie i pożywienie różnym gatunkom owadów, w tym przede wszystkim pszczołom, a cieszącą oko lokalnych mieszkańców.

 
Termin wykonania: kwiecień 2023 r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Działanie jest możliwe dzięki realizacji projektu „Zielona inicjatywa – samoorganizacja seniorów na rzecz ochrony środowiska” przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł