Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Łączymy się w modlitwie z ofiarami trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zachęcamy do udziału w specjalnych zbiórkach.

„Czasy nam wskazują, co mamy czynić! Im szybciej, tym lepiej” – mówi Krzysztof Wolski, członek Zarządu Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce, parafrazując myśl bł. ks. Adolpha Kolpinga, patrona naszej Fundacji.

Łączymy się w modlitwie z ofiarami trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Polecamy Bogu Zmarłych, prosimy o siłę dla ich Rodzin oraz powrót do zdrowia dla poszkodowanych. Obejmujemy swą myślą wszystkich niosących pomoc…

Zachęcamy też do wpłat na rzecz zbiórek prowadzonych obecnie, np.:

przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie

oraz Caritas Polska

Zdjęcie poniżej: 7-letnia dziewczynka spędziła wraz z młodszym bratem 17 godzin pod gruzami w północnej Syrii, osłaniając jego głowę.

Fotografię zamieścił na Twitterze przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii Mohammad Safa.