« Powrót

O kawie ze Sprawiedliwego Handlu i nie tylko

Udostępnij

W mijającym roku nasza biblioteczka powiększyła się o nową publikację: „Z Kolpingiem dla zrównoważonego rozwoju”. Zapraszamy do lektury on-line!

Książeczka składa się z 36 stron, na których przedstawiliśmy dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju, jakie w ciągu ostatnich lat podejmowała Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Były to działania realizowane we współpracy z innymi organizacjami z różnych stron świata, np. z Hondurasu, Ugandy i Ukrainy. Pracowaliśmy ze środowiskami osób młodych, dojrzałych i seniorów.

Szczególną uwagę w naszym wydawnictwie poświęcamy kawie „Tatico” –  produktowi Sprawiedliwego Handlu. Nam kawa kojarzy się z porannym rytuałem, przyjemnym zapachem i aromatem, a jej producentom? – Z niezbędnym wysiłkiem, którego potrzeba, by skosztować filiżanki dobrego napoju – mówi Rufino Rodríguez Martínez, dyrektor Dzieła Kolpinga w Hondurasie, przybliżając okoliczności, w jakich powstaje kawa „Tatico”.

Zapraszamy zatem do lektury i …refleksji, jak możemy jeszcze lepiej dbać o naszą planetę i jej mieszkańców. Liczymy także na dalsze wspólne inicjatywy w przyszłości! Czytaj publikację on-line: TUTAJ

okładka publikacji pod tytułem "Z Kolpingiem dla zrównoważonego rozwoju"
Poznaj przykłady naszych działań, które opisaliśmy na 36 stronach atrakcyjnej publikacji.

„Trzeba umocnić świadomość, że jesteśmy jedną rodziną ludzką. Nie ma granic ani barier politycznych lub społecznych, które pozwalają nam na izolowanie się i właśnie dlatego nie ma miejsca na globalizację obojętności” (Papież Franciszek, Encyklika Laudato si’).

Publikacja została przygotowana w ramach projektu pt.: „Seniorzy dla zrównoważonego rozwoju”. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł