NASI TRENERZY

Arkadiusz Wierzba
Tłumacz, redaktor, edukator, z wykształcenia polonista (UJ) studiował również filozofię (PAT)
oraz informatykę stosowaną (UEK). W Fundacji odpowiada za promocję projektów, prowadzenie mediów społecznościowych oraz tworzenie tekstów, infografik i materiałów edukacyjnych. Edukator EkoCentrum Wrocław. Zaangażowany w projekty związane m.in. z problematyką zmian klimatu i jakości powietrza, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i praw zwierząt. Absolwent Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych oraz licznych kursów i szkoleń przygotowujących do roli edukatora, trenera i kampaniera. Aktywista Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

Aneta Osuch
Absolwentka filozofii na Wydziale Nauk Społecznych (Uniwersytet Wrocławski), posiada uprawnienia pedagogiczne. Studiowała także psychologię (Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS). Absolwentka II edycji Szkoły Trenerów Edukacji Globalnej, Laboratorium Aktywnej EkoEdukacji, Szkoły Animatorów Edukacji Ekologicznej oraz Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Społecznych oraz Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu edukacji globalnej i odpowiedzialnej konsumpcji, wielokulturowości, a także facylitacji dialogu według metody Nansen Center for Peace and Dialogue. Edukatorka EkoCentrum Wrocław.
Prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi; uczniami, studentami i nauczycielami z zakresu krytycznej edukacji globalnej, edukacji antydyskryminacyjnej, odpowiedzialnej konsumpcji, kryzysu klimatycznego i sprawiedliwej transformacji, nierówności, a także praw człowieka i zwierząt. Członkini OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Magdalena Korczyk – Waszak
Jestem certyfikowaną coach i mentorką (studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim), terapeutką Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (CTK w Łodzi) w trakcie certyfikacji. Od ponad 25 lat jestem trenerką w zakresie dobrostanu zespołu i organizacji, zarządzania zespołem, rozwoju kompetencji miękkich, komunikacji bez przemocy, profilaktyki antywypaleniowej, aktywności społecznej, rozwoju osobistego. Jestem certyfikowaną trenerką metod: AHA, MeTime, Spadochron. Branżowo należę i jestem członkinią Stowarzyszenia Trenerskiego STOP, Izby Coachingu i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. W szkoleniach, które prowadzę skupiam się na użyteczności i praktyce, aby doświadczenia z procesu edukacyjnego były możliwe do wdrażania bezpośrednich zmian w życiu i w pracy. Posiadam 30 letnie doświadczenie pracy z ludźmi, wiedzę z zakresu psychologii i rozwoju osobistego, kompetencje i praktyczne umiejętności zdobyte podczas pracy metodą projektów, koordynacji zespołów, szkoleń, doradztwa w modelach biznesowych, mentoringu karier zawodowych i społecznych. Cyklicznie prowadzę spotkania autorskie z twórcami literatury psychologicznej tj. Joanną Flis, Agnieszką Jucewicz, Marcinem Matychem – dr Nerwica.
Pracuję uważnie, czule, odważnie. Wierzę, że każdy ma potencjał, aby transformować swoją codzienność ku satysfakcji i wewnętrznej wolności.
Moje motto to: rób co możesz, gdziekolwiek jesteś, tym co masz, po swojemu.

Magdalena Szczudło
Specjalistka w dziedzinie innowacji społecznych i współpracy międzynarodowej z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami dla organizacji pozarządowych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, posiada bogate doświadczenie jako trenerka i konsultantka w dziedzinie zarządzania cyklem projektowym i budowania zdolności organizacji. Prowadziła ponad 5000 godzin szkoleń, seminariów i warsztatów skoncentrowanych na rozwijaniu lokalnych społeczności, strategiach inkluzji społecznej oraz innowacjach społecznych. W swojej pracy koncentruje się na efektywnym tworzeniu i wdrażaniu projektów o znaczącym wpływie społecznym, współpracując z wieloma międzynarodowymi i krajowymi instytucjami. Prywatnie zaangażowana w działalność na rzecz wspierania demokracji i pomoc humanitarną, z głębokim zainteresowaniem zarządzaniem funduszami oraz edukacją międzynarodową.

Magdalena Klarenbach (KLARA)
Badaczka na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekspertka w zakresie edukacji i aktywizmu klimatycznego. Założycielka Fundacji Otwarty Plan, współpracująca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami edukacyjnymi w zakresie zrównoważonego rozwoju i partycypacji obywatelskiej. Autorka przewodników dla nauczycieli i koordynatorka projektów badawczych, w tym analiz dotyczących ruchu klimatycznego w Polsce. Specjalizuje się w tematyce edukacji ekologicznej, sprawiedliwości klimatycznej oraz metod partycypacyjnych w badaniach społecznych. W swojej pracy łączy teorię z praktyką, angażując młodzież i środowiska akademickie w procesy badawcze i działania na rzecz zmiany społecznej. Prywatnie pasjonuje się sztuką zaangażowaną i historią ruchów społecznych. Laureatka stypendium Humanity in Action w 2024 roku.