GREEN FOOTPRINT – upowszechniamy rezultaty

W ramach projektu Erasmus + Green Footprint każdy z partnerów przygotował i przeprowadził spotkanie upowszechniające rezultaty projektu, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych wypracowanych jako rezultaty intelektualne projektu ( filmy edukacyjne, prezentacje i pytania problemowe).

Działania upowszechniające rezultaty projektu w pierwszej kolejności zostały skierowane do kadr zarządzających partnerów projektu.

Kolejna grupa odbiorców to inne NGO, przedstawiciele administracji publicznej, regionalnych i lokalnych samorządów- członkowie sieci partnerskich, takich jak np. Forum Ekologiczne Samorządu Terytorialnego, prowadzone w całej Polsce przez FRDL zrzeszające pracowników samorządowych odpowiedzialnych za zadania samorządu w dziedzinie ochrony środowiska oraz NGOs.

W łotewskim wydarzeniu upowszechniajacym udział wzięli przedst. NGO, szkół i władzy lokalnej, we włoskim wydarzeniu upowszechniającym udział wzięli m.in. przedst. Grupy Roboczej ds. Usług Młodzieżowych z Tyrolu Płd. W niemieckim wydarzeniu upowszechniającym udział wzięli przedstawiciele NGOs z całych Niemiec, które zajmują się tematyką ekologii, pracy z młodzieżą, zrównoważonego rozwoju, pomocy rozwojowej i współpracy z partnerami pozarządowymi z innych kontynentów.

W polskim wydarzeniu upowszechniającym organizowanym przez FDK udział wzięli przedst.. szkół, liderzy i edukatorzy organizacji pozarządowych z terenu całego kraju, których działania skupiają się na edukacji ekologicznej i pracy z młodzieżą w lokalnych społecznościach.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z poszczególnych wydarzeń upowszechniających rezultaty naszego projektu:

• Gospodarka o obiegu zamkniętym – dlaczego jest tak istotna?  – Łotwa,  19-20.06.2024
  • Ochrona klimatu i edukacja klimatyczna –  Włochy , 14.03.2024
  • Lokalny ekosystem – jak go chronić?  –   Polska,   13.06.2024
  • Zielona energia, odnawialne źródła energii – Polska, 21-22.06.2024
  • Życie w duchu głębokiej ekologii – Niemcy, 19-21.04.2024

Rezultaty intelektualne projektu można pobrać tutaj: https://fundacja.kolping.pl/green-footprint/