« Powrót

Edukacja na rzecz klimatu

Udostępnij

Podejmujemy działania związane z edukacją klimatyczną. Przygotowaliśmy 50 seniorek i seniorów do realizacji lokalnych inicjatyw w pięciu małych miejscowościach.  

Problem zmiany klimatu należy obecnie do najszerzej dyskutowanych kwestii, zarówno na forum międzynarodowym, jak i w polskiej debacie publicznej. Wynikająca z nadmiernej emisji dwutlenku węgla zmiana klimatu jest realnym zagrożeniem dla ekosystemów na całej kuli ziemskiej i już dziś stanowi poważne wyzwanie dla mieszkańców wielu regionów świata. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że aby zapobiec globalnej katastrofie, musimy działać wspólnie na wielu poziomach (Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, Raport „Edukacja klimatyczna w Polsce”).

Fundacja Dzieła Kolpinga włącza się w działania związane z edukacją klimatyczną. Na terenie 5 małych miejscowości ponad 50 seniorek i seniorów zostało przygotowanych do podjęcia lokalnych inicjatyw.

W 2022 r. zrealizowaliśmy moduł edukacyjny – wzmacniający kompetencje obywatelskie w zakresie ochrony środowiska i podejmowania aktywności społecznej.

Przed nami kolejny krok: działania prośrodowiskowe na lokalnych terenach. Planujemy przeprowadzenie pięciu akcji w oparciu o zasadę empowerment. Odbędą się one w Jadownikach, Lipnicy Małej, w Łęczycach, w Staniszczach Wielkich oraz Trąbkach Wielkich.


Przeszkoleni seniorzy troszczą się o środowisko i wpływają na najbliższe otoczenie.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł