Rozpoczynamy proces strategiczny

Jeżeli tak jak my, dążysz do rozwoju – zatrzymaj się czasem w biegu i przeanalizuj swoje sukcesy, ale również porażki. Czy też uważasz, że porażka może być pouczająca i nie musi skutkować zniechęceniem do działania?

My poprzedni rok zakończyliśmy z przytupem – od analizy tego, co nas kręci, a co nas boli w naszej pracy.

– Wspólnymi siłami łatwiej podsumować to, co było i zaplanować zadania na przyszłość – tak zapraszała nas na warsztaty strategiczne p. Beata Harasimowicz, dyrektor Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce.

Z p. Andrzejem Domagałą, certyfikowanym trenerem biznesu, spotkali się pracownicy naszej Fundacji. Analizowaliśmy jej dotychczasowe sukcesy i trudności, a także efektywność projektów realizowanych w latach 2015-22.

Mówiliśmy również o jej przyszłości. – Była to konstruktywna analiza! – zauważa jedna z uczestniczek spotkania.

Pracownikom podobała się forma warsztatów, z wykorzystaniem „metafor”. Własnoręcznie wykonywali rysunki, na których przedstawili naszą Fundację jako statek.

Na zdjęciach widzicie kilka tych inspirujących prac.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Rozwój dla poMOCy” , sfinansowanego ze środków NIW- CRSO Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #PROO Komitet do spraw Pożytku Publicznego.