Załóż Rodzinę Kolpinga

Aby z nami wspólnie działać załóż stowarzyszenie Rodzina Kolpinga

STOWARZYSZENIE TO POSIADAJĄCA OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ GRUPA:

Składająca się z min. 7 osób.
Posiadająca wspólne cele.
Realizująca działania opierające się na pracy społecznej członków.
Posiadająca strukturę organizacyjną w tym zarząd oraz organ kontroli wewnętrznej wybrane przez walne zebranie członków.
Posiadająca majątek pochodzący ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku stowarzyszenia.

przepis na Rodzinę Kolpinga

1.

Skontaktuj się z duszpasterzem Twojej parafii i zdobądź jego aprobatę.

2. Zbierz 6 lub więcej osób gotowych do działania.

3. Powiadom o tym Sekretarza Naczelnego Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce (ZCDK), Krzysztofa Wolskiego (e-mail: kwolski@kolping.pl), który prześle Ci „pakiet startowy” ze Statutem i opisem dalszych kroków koniecznych do zarejestrowania stowarzyszenia.

4. Zwołaj zebranie założycielskie i złóż dokumenty w Sądzie Rejonowym, a ich kopie prześlij do biura ZCDK, by zarząd Związku mógł przyjąć do swego grona nową Rodzinę Kolpinga.