« Powrót

Wielkanoc 2022

Udostępnij

Wielkanoc 2022 r.

Drodzy Siostry i Bracia Dzieła Kolpinga w Polsce,

Prezesi i Przewodniczący Rodzin Kolpinga,

Przed nami największe święto w chrześcijańskim świecie – Wielkanoc. To, co się wydarzyło w odległej historii, było tak potężne, że ludzki rozum nie jest w stanie tego ogarnąć. Bóg-Człowiek, zakatowany na oczach rzeszy ludzi, umiera na drzewie krzyża, ale po trzech dniach okazuje się, że Jego grób jest pusty.

Nasz Pan powrócił do pełni życia – Zmartwychwstał. W ten sposób, w noc Wielkiej Niedzieli otworzył ludzkości bramę do innego, wiecznego życia. Warunkiem, aby ją przekroczyć, jest WIARA w Jezusa Chrystusa, NADZIEJA, że nasze ziemskie pielgrzymowanie uczyni nas dziećmi Boga oraz MIŁOŚĆ, która pozostanie z nami na zawsze.

Drogim Siostrom i Braciom tworzącym Rodziny Kolpinga w naszej Ojczyźnie życzę prawdziwego POKOJU, który daje autentyczna wiara w Zmartwychwstałego. Niech ona nadal motywuje do przykładnego i owocnego działania dla potrzebujących. Niech w tym umacniają nas słowa naszego założyciela, bł. ks. Adolpha Kolpinga: „Każdy chrześcijanin przemienia świat, gdy żyje po chrześcijańsku”. Bądźmy zatem dla siebie życzliwi, dobrzy, opanowani.

Bożego i zdrowego świętowania. Wesołego Alleluja!

 Ks. Jan Nowakowski

prezes Dzieła Kolpinga w Polsce

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł