„Chcemy wykorzystać ten Światowy Dzień Modlitwy, aby z wdzięcznością wspomnieć beatyfikację Adolpha Kolpinga w 1991 roku i modlić się o jego kanonizację.”

Msgr. Ottmar Dillenburg

27 X

Światowy Dzień Modlitwy Międzynarodowego Dzieła Kolpinga

co roku upamiętnia beatyfikację ks. Adolpha Kolpinga, która odbyła się 27 października 1991 roku. W centrum uwagi tego dorocznego wydarzenia jest zawsze konkretny kraj, w którym aktywnie urzeczywistniane są ideały bliskie bł. Kolpingowi.

W centrum uwagi

Jedność w różnorodności

Indie

Gospodarzem modlitewnego spotkania w roku 2021 jest Dzieło Kolpinga w Indiach. Struktury w tym kraju powstały w 1981 roku i obecnie aktywnie działa 3125 Rodzin Kolpinga zrzeszających ponad 41 000 członków.

Indie to jedna z najbardziej rozwijających się gospodarek na świecie. Licząc około 1,3 miliarda mieszkańców, jest po Chinach najludniejszym krajem na świecie. Stwarza to jednak również ogromne problemy dla kraju, zwłaszcza w zakresie walki z ubóstwem i zapewnieniu należytego poziomu edukacji. Ponadto przepaść między bogatymi a biednymi jest ogromna, a kraj ten pozostaje daleko w tyle za średnimi wartościami dla Afryki Subsaharyjskiej w wielu wskaźnikach społecznych.

TRANSMISJA ONLINE

Uroczysta Msza święta w Kościele Minorytów zostanie odprawiona w niedzielę, 31 października  o godz. 14.00. Nabożeństwo będzie transmitowane na cały świat za pośrednictwem strony internetowej:
https://www.kolping.net/weltgebetstag/

Kenia

Gospodarzem modlitewnego spotkania w roku 2020 było Dzieło Kolpinga w Kenii. Pierwsza Rodzina Kolpinga w Kenii powstała w 1978 roku, a oficjalne krajowe struktury w 1985 r. Obecnie aktywnie działa blisko 146 Rodzin Kolpinga.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł